Федерер се завръща в топ 3 на световния тенис от понеделник

от в 18:54 на 03.05.2019

Чилиецът Кристиан Гарин детронира Александър Зверев на 1/4-финалите в турнира от ATP 250 в Мюнхен след победа с 6:4, 5:7, 7:5 за 2 часа и 14 минути игра. По този начин германецът ще загуби мястото си в топ 3 на световния тенис и ще бъде изместен от третото място, от Роджър Федерер, който отново ще се завърне в голямата тройка.

Резултатът е поредният разочароващ за германския тенисист, който напоследък се намира в кошмарна форма и е загубил три от последните си четири мача.

Във втория сет Саша спаси три мачбола в десетия гейм и някак си върна пробива, а след това спечели частта и прати мача в трети сет. В него той имаше аванс от 2:0 след ранен пробив. Той загуби аванса си, но го върна отново за 4:2 гейма.

В десетия гейм при сервис на противника пропиля два мачбола и в крайна сметка след това се пропука и бе пробит при последното си подаване.

Федерер се завръща в топ 3 на световния тенис от понеделник Калоян Пламенов
александър зверев | кристиан гарин | роджър федерер | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в мюнхен