от в 08:32 на 31.03.2021

Рутинна победа осигури на Андрей Рубльов място сред последните осем на Мастърс турнира в Маями! Руснакът надделя с 6:4 6:4 над двуметровия Марин Чилич, за да може да се класира за втори път в своята кариера на 1/4-финал в турнир от серията ATP Masters 1000.

Двубоят бе лишен от продължениетелни разигравания и оспорвани моменти. Както в първия, така и във втория сет Рубльов си осигури пробив аванс при 2:2, който се оказваше ключов за крайният резултат в отделните части, съответно и в мача. Чилич бе много пасивен в представянето си, а неубедителна игра на ретур бе причината той да не достигне до нито един брейк шанс в цялата среща и впоследствие да отстъпи за четвърти пореден път на този си съперник.

В спор за място на 1/2-финалите Рубльов ще се изправи срещу Себастиан Корда, който в едно истинско тенис зрелище надигра Диего Шварцман по-рано през деня, за да може да запише първа топ 10 победа в своята кариера.

Рубльов не срещна никакви затруднения с Чилич и продължава напред на Masters Miami Open Диана Андреева
андрей рубльов | марин чилич | мастърс маями | маями | тенис турнир в маями | чилич