Сабаленка не остави шансове на Александрова и е на 1/2-финал в Санкт Петербург

от в 14:22 на 01.02.2019

Десетата ракета на световната ранглиста в женския тенис Арина Сабаленка се класира за 1/2-финалите на турнира в Санкт Петербург.

Представителката на Беларус успя да спечели с 6:3, 6:4 срещу рускинята Екатерина Александрова за 1 час и 27 минути игра. Това бе трети сблъсък между двете тенисистки, както и втора победа за победителката.

В първия сет Александрова започна с пробив още в началния гейм, но в четвъртия гейм Арина върна пробива и след това в шестия гейм проби. След това си взе и двете подавания на свой сервис, за да спечели сета на откриването.

Вторият сет започна с пробив за Сабаленка, който обаче бе върнат от нейната противничка в шестия гейм. Все пак обаче беларуската тенисистка проби в деветия гейм и след това си взе подаването, за да спечели мача.

В спор за място на финала тя ще се изправи срещу Анастасия Павлюченкова или Кики Бертенс, които играят една срещу друга.

Сабаленка не остави шансове на Александрова и е на 1/2-финал в Санкт Петербург Калоян Пламенов
Арина Сабаленка | екатерина александрова | санкт петербург | тенис турнир в санкт петербург