Сабаленка обърна Риск и спечели трофея в Шънчжън (видео)

от в 12:43 на 05.01.2019

Арина Сабаленка спечели своя трети трофей в кариерата, след като победи на финала в Шънчжън Алисън Риск след 4:6, 7:6(2), 6:3 за два часа и 11 минути игра.

Представителката на Беларус по този начин започна сезона по най-добрия възможен сценарий, а именно с трофей. Това е неин трети трофей в кариерата, след като тя спечели предишните си две титли през вече изминалия сезон.

В първия сет Риск проби в третия гейм и на практика това се оказа достатъчно, за да вземе частта, след като си спечели всяко едно от подаванията до края. Във втория сет Сабаленка проби в четвъртия гейм и дръпна с аванс от 4:1. Риск обаче върна пробива и се стигна до тайбрек в който беларуската състезателка даде само две точки на своята противничка.

Третият решителен сет започна ударно за Сабаленка - два пробива и 3:0 гейма аванс. Риск върна един от пробивите, но Арина проби решително в последния гейм и спечели мача.