Серина Уилямс не даде шансове на борбената Томова (видео)

от в 19:35 на 04.07.2018

Виктория Томова отпадна във втори кръг на Уимбълдън. Бившата №1 Серина Уилямс я надигра след 6:1, 6:4 за час игра. Това е 12-а поредна победа на Уилямс над български тенисистки. Единствено Цветана Пиронкова е успявала да й вземе сет в тях.

Първата част продължи само 23 минути, в които Томова успя само веднъж да спечели подаването си. След почивката Уилямс направи серия от три поредни гейма и поведе с 3:1. До края тя нямаше проблеми да завърши мача в два сета.

Така в следващата фаза Уилямс ще играе с Кристина Младенович, която се справи в два сета с Татяна Мария.

За Виктория Томова това бе втори участие в основната схема на турнир от Големия шлем, след като игра тази година и на Откритото първенство на Австралия.

Очаква се след изявите си в британската столица Томова да се изкачи до около 121-то място в световната ранглиста.