Серина Уилямс заслужи 11-ти полуфинал на Уимбълдън

от в 18:47 на 10.07.2018
Мария Петрова

Серина Уилямс достигна полуфиналите на Уимбълдън. Бившата №1 се наложи над непоставената Камила Джорджи от Италия след обрат - 3:6, 6:3, 6:4. С този успех Уилямс се завръща в топ 50 на ранглистата. Ако вземе титлата, тя ще съумее да се върне и сред първите 20.

В първия сет Серина пропусна пет възможности за пробив и бе наказана от Джорджи. Италианката взе веднъж подаването й и затвори с 6:3. И то при все, че бившата №1 направи само 2 непредизвикани грешки в тези девет гейма.

След почивката Уилямс бързо поведе с 4:1 и не срещна проблеми да изравни резултата в сетовете. Серина проби на нула в третия сет за 3:1 и повече нямаше проблеми да затвори мача.

Така тя очаква Юлия Гьоргес в спор за място на финал. Американката води с 3:0 в преките им мачове като наскоро се наложи в сблъсък помежду им на "Ролан Гарос".

Също в четвъртък във втория полуфинал, ще играят Йелена Остапенко и Ангелик Кербер.