Сесил Каратанчева с убедителна победа в Тексас

от в 13:49 на 02.11.2018
Мария Петрова

Сесил Каратанчева се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Тайлър, Тексас (САЩ) с награден фонд 80 хиляди долара.

Българката се наложи над поставената под № 5 представителка на домакините Клеър Лю с 6:4, 6:3 за 91 минути.

В началото на мача двете тенисистки си размениха по два пробива. Сесил направи решаващ пробив в десетия гейм с което спечели сета с 6:4. Във втората част Каратанчева навакса ранен пробив пасив и със серия от три поредни гейма стигна до крайната победа.

Така българката заработи 21 точки за световната ранглиста, в която заема 239-ата позиция.

Следващата съперничка на Каратанчева е бразилката Беатрис Адад Мая. Двете имат един мач помежду си преди месец в Стоктън (САЩ), който Сесил спечели с 4:6, 7:5 и отказване на Адад Мая заради травма.