Сесил с победа след три часа битка в САЩ

от в 13:09 на 22.02.2019

Сесил Каратанчева се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Ранчо Санта Фе, Калифорния (САЩ), с награден фонд от 25 хиляди долара.

Поставената под номер 7 Каратанчева надделя трудно над Хуа-Чън Ли (Тайван) с 6:4, 6:7(6), 6:4 след почти три часа игра.

29-годишната софиянка все първия сет с единствен брейк в петия гейм, а във втората част навакса ранен пасив от 1:3 и с два поредни пробива стигна до преднина при 4:3. Азиатката изравни, а в оспорвания тайбрек успя да спечели с 8:6 точки, за да изравни резултата.

В решаващия трети сет българката на два пъти навакса пробив изоставане, след което при 5:4 успя отново да пробие и да стигне до успеха.

Това беше шеста поредна победа за Каратанчева на ниво ITF, след като през миналата седмица тя спечели турнир от същия ранг в Съпрайз, Аризона.

Тя заработи 5 точки за световната ранглиста и 408 долара, а за място на четвъртфиналите ще се изправи срещу 18-годишната представителка на домакините Ан Ли.

Другата българка Диа Евтимова отпадна в първия кръг след поражение Йована Якшич (Сърбия) с 6:3, 2:6, 2:6 за два часа на корта.