Шампионката Халеп разби Кузнецова в Торонто и направи крачка към нова титла

от в 04:53 на 09.08.2019

Симона Халеп продължи с успешното си представяне на турнира в Торонто и направи поредна крачка към защитата на титлата си в надпреварата, след като във фазата на 1/8-финалите победи без проблеми Светлана Кузнецова след 6:2, 6:1.

Това бе първи мач между двете тенисистки в тура от цели три години насам, но въпреки това румънката почти не даде шансове на своята противничка и с доста стабилна игра успя да стигне до успеха в срещата.

В първия сет Симона проби на два пъти - във втория и в осмия гейм, а освен това си спечели всяко едно от подаванията, докато във втория сет пробивите отново бяха два в нейна полза, като този път тя проби във втория и четвъртия гейм.

В 1/4-финалите тя ще се изправи срещу Мари Бузкова, която от своя страна надделя над Йелена Остапенко.

Шампионката Халеп разби Кузнецова в Торонто и направи крачка към нова титла Калоян Пламенов