Шампионката Мугуруса с пореден успех №8 в Монтерей, крачи към нова титла

от в 08:35 на 06.04.2019

Шампионката Гарбине Мугуруса крачи уверено към нова титла в Монтерей, след като вече е на 1/2-финал в турнира. Тя победи французойката Кристина Младенович след 6:1, 7:6(5) за 1 час и 57 минути игра.

Това е осма поредна победа на испанката в турнира, а в това число броим и победите, които постигна през миналогодишното издание, когато спечели и титлата.

Определено Мугуруса можеше да си улесни много повече задачата в този мач, тъй като имаше солидно предимство от 5:1 гейма във втория сет, но допусна нейната противничка не само да изравни, но и да поведе с пробив и да сервира за сета. В крайна сметка испанката върна пробива и оцеля в тайбрека, за да спечели срещата.

Тя ще срещне Магдалена Рибарикова в спор за място на финала, а двете се познават доста добре и са си разменили по три победи в тура до момента.

Шампионката Мугуруса с пореден успех №8 в Монтерей, крачи към нова титла Калоян Пламенов
гарбине мугуруса | кристина младенович | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в монтерей