Шампионката Стивънс изхвърли Азаренка от US Open

от в 20:59 на 31.08.2018

Настоящата шампионка от US Open Слоун Стивънс продължава успешното си представяне на тазгодишното издание на турнира, след като се класира за 1/8-финалната фаза, след като преодоля Виктория Азаренка с 6:3, 6:4.

Срещата между двете приключи за 1 час и 48 минути, а американката успя да премине през най-тежкото си препятствие от началото на надпреварата в Ню Йорк и така записа трета победа от три мача срещу представителката на Беларус от началото на годината.

В спор за място на 1/4-финалната фаза Слоун ще се изправи срещу белгийката Елизе Мертенс, която от своя страна надделя в двусетов мач срещу чехкинята Барбора Стрицова.

Първият сет на мача между Стивънс и Вика бе решен след два пробива за представителката на домакините - в третия и деветия гейм. Във втория сет Стивънс проби за 3:1 гейма, но последваха два пробива за Азаренка. Вика обаче задържа за кратко аванса си и в осмия гейм Слоун върна пробива, а в десетия проби решително, за да спечели мача.