Шампионката Свитолина надви Плишкова в първия си мач от финалния турнир

от в 14:43 на 28.10.2019
Илиян Илиев

Шампионката Елина Свитолина започна с победа участието си на финалния турнир на WTA в Шънчжън.

Тя надделя над Каролина Плишкова след 7:6(12), 6:4 в епичен сблъсък, който продължи близо два часа. Това бе и четвърта поредна победа за украинката над чешката тенисистка в тура.

Срещата между двете бе от "Виолетовата" група и след нея Елина е лидерка с една точка след победата, която постигна.

В първия сет двете си размениха по пробив и след това се стигна до тайбрек в който Свитолина спаси сетбол и след шест изпуснати сетбола в крайна сметка успя да стигне до успеха в частта след 14:12 точки.

Във втория сет двете се пробиха по веднъж и резултатът вървеше при равенство 3:3, но в седмия гейм Елина проби решително и задържа аванса си от пробив до самия край.

Шампионката Свитолина надви Плишкова в първия си мач от финалния турнир Илиян Илиев
wta финали | елина свитолина | каролина плишкова | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в шънчжън