Шаповалов - Димитров в понеделник вечер

от в 14:01 на 09.02.2020
Павел Димитров

Организаторите на турнира ABN AMRO World Tennis Tournament обявиха програмата за първия ден на състезанието. Световният №23 Григор Димитров има не леката задача да преодолее съпротивата на канадеца Денис Шаповалов. Мачът им е насрочен за 20:30 и ще бъде предаван пряко от Max Sport 1 за територията на България.

До момента двамата са се срещали само веднъж – на Rogers Cup през 2016 г. Срещата завършва с победа за хасковлията - 6:4, 6:3.

Григор има добри спомени от надпреварата в Ротердам. През 2018 той достига до финала без загубен сет, но в спора за титлата отстъпи от Роджър Федерер с 2:6, 2:6.

Една от най-запомнящите се победи на българина е именно в Нидерландия - през 2009 г., ненавършил още 18, той елиминира Томаш Бердих след обрат за 4-6 6-3 6-4.

Съперникът му в утрешния мач Денис Шаповалов е на 20 години и се намира под № 16 в ранглистата, а най-предното му класиране е 13-о място (януари 2020 г.). Денис има една титла на ниво ATP от Стокхолм през 2019 г., когато побеждава в два сета Филип Крайнович.

В турнирите от Шлема най-запомнящо е участието му в US Open през 2017 г., когато достига до четвърти кръг.

Букмейкърите дават съвсем леко предимство за Шаповалов, като коефициентите за негов успех започват от 1,78 и стигат до 1,9. Победа за Григор се търгува между 1,83 и 2,15.

денис шаповалов | димитров | роджър федерер | тенис турнир в ротердам | филип крайнович