Шиникова стартира с лесна победа турнира на Типсаревич

от в 12:26 на 29.06.2020
Димитър Беловски

Изабелла Шиникова започна отлично турнира на Янко Типсаревич в Белград.

Българката победи сръбкинята Барбара Бонич, давайки и само 2 гейма – 6:2, 6:0. Мачът продължи 1 час и 3 минути.

Шиникова започна изключително добре и проби на нула за 2:1, след което затвърди пробива и дръпна с 3:1. Бонич намали до 3:2, но след това българката не ѝ даде дори и гейм. 28-годишната сръбкиня се намира извън първите 1 000 в световната ранглиста.

Турнирът на Типсаревич се провежда в Белград. Регламентът на турнира е такъв, че през първите две седмици на състезанието играят само мъжете, а през третата и четвъртата седмица играят само жените. Третата седмица стартира днес.

Припомняме, че при мъжете играха Димитър Кузманов и Александър Лазаров. Мико продължава в надпреварата, след като в две поредни седмици печели групите си, в които играе, а на Лазаров не му достигна много малко, за да спечели и той групата си през втората седмица на турнира. Въпреки това и той продължава напред.

Тази вечер своя първи мач в турнира ще изиграе и Виктория Томова. Тя ще се изправи срещу 15-годишната Титяна Стретенович.