Шиникова записа нов двусетов успех и е на четвъртфинал в Португалия

от в 20:38 на 14.10.2021
Диана Андреева

Изабелла Шиникова победи 354-ата в света Диана Марцикевинца с 6:3 7:5 във втория кръг на турнира от сериите ITF в Лагос. Българката срещна леки затруднения във втория сет, но все пак намери сили и надигра своята опонентка. В следващата фаза Шиникова ще срещне намиращата се на 359-о място в ранглистата Елен Перес, а междувременно ще се опита да намери място в заключителния етап при каретата.

Мачът започна по-добре за Шиникова, която се откъсна с 3:1. Изеблла дори удвои преднината си, а само един гейм я делеше от спечелването на първия сет. Тогава обаче Марцикевинца стабилизира предтавянето си и съумя да върне единия брейк, но силите й достигнаха едва до там и тя все пак отсри общия резултат на сметката си

Във втория сет силите на корта се изразниха. И двете състезателки срещаха затруднения при начален удар и това доведе до серия от пробиви. В крайна сметка обаче Шиникова отново повиши нивото си в ключония моменг и така си извоюва крайната победа.

Шиникова записа нов двусетов успех и е на четвъртфинал в Португалия Диана Андреева