Швейцария защити трофея си за Купа "Хопман", Федерер бие и на двойки

от в 14:40 на 05.01.2019

Швейцария защити трофея си от Купа "Хопман", след като в повторение на миналогодишния финал със същите участници Роджър Федерер и Белинда Бенчич победиха при двойките Александър Зверев и Ангелик Кербер от Германия след 4:0, 1:4, 4:3(4). Общият резултат от финала е 2:1 за швейцарците.

Срещата между смесените двойки приключи за час и четири минути игра, а "кръстоносците" вече имат на сметката си четири триумфа в състезанието и по този начин се изравниха с Испания по брой трофеи.

Интригата като цяло бе голяма и всичко се реши след тайбрек в третия сет, но Федерер и Бенчич свършиха отлична работа. В първия сет швейцарците взеха с лекота четири гейма, както и комфортен аванс от сет.

Вторият сет обаче бе за Саша и Ангелик, които с пробиви в третия и петия гейм успяха да го спечелят. В крайна сметка се стигна до трети решителен сет, който започна по-добре за Швейцария, но в последния гейм Германия изравни и прати сета в тайбрек. В тайбрека швейцарците спечелиха след 5:4 точки в своя полза.

Швейцария защити трофея си за Купа "Хопман", Федерер бие и на двойки Калоян Пламенов
александър зверев | ангелик кербер | белинда бенчич | купа хопман | роджър федерер | тенис