Симон-Антони Иванов изпусна два мачбола и отпадна от Уимбълдън

от в 13:31 на 13.07.2018

Симон-Антони Иванов и партньорът му Титоан Дроке останаха на косъм от класиране за четвъртфиналите на двойки на Уимбълдън. Те изпуснаха два мачбола и отстъпиха с 6:3, 6:7(6), 4:6 на Ерел Янки (Турция) и Ото Виртанен (Финландия) след час и 45 минути игра. Първата част бе решена от един единствен ранен пробив. Така Иванов и Дроке поведоха с 6:3.

Симон и партъорът му повеждаха на два пъти с брейк във втората част, но в крайна сметка се стигна до тайбрек. В него Иванов и Дроке поведоха с минипробив и имаха два поредни мачбола при 6-4. За съжаление те загубиха следващите четири точки, а с това и сета.

Иванов и Дроке загубиха още първия си сервис гейм в третия сет, а впоследствие пропуснаха два шанса да изравнят за 1-1. Те още един шанс да стигнат до изравняване, но не успяха да се възползват.

За Симон това бе дебютно участие на турнир от Голям Шлем. На сингъл той записа две победи в квалификациите и отпадна драматично в първия кръг от №15 в света Дрю Беърд (САЩ).