След обрат: Ербер изненада Циципас и е на полуфинал в Марсилия

от в 21:48 на 12.03.2021
Валери Андреев

Пиер-Юг Ербер поднесе втората изненада за деня на четвъртфиналната фаза в Марсилия! Французинът изигра невероятен мач и след обрат отстрани Стефанос Циципас -  6:7(6) 6:4 6:2. Гъркът, който е шампион от 2020 година, показа добра игра, ала представянето на Ербер позволи на местния състезател да подължи в следващата фаза на турнира.

През първата част, Пиер-Юг показа характер и успя да навакса пробив пасив, ала нервите на французина не издържаха и той загуби последвалия тайбрек с 8:6. През втория сет обаче нещата на корта се промениха коренно, а Ербер постепенно пое контрол над срещата и закономерно реализира брейк за 5:4, а впоследствие и затвори сета.

През третата част двамата си размениха по един брейк в първите два гейма, а впоследстиве резултата, но оттам нататък нещата придобиха коренно различен характер, а увереността в играта на Ербер му позволяваше напълно да контролира двубоя. По този начин след четири последователни гейма, французинът успя да реализира най-ценната победа в своята кариера!

След обрат: Ербер изненада Циципас и е на полуфинал в Марсилия Валери Андреев