от в 22:53 на 15.04.2022

Настоящата седмица бе една от най-успешните за Адриан Андреев от началото на годината, тъй като нашето момче достигна до четвъртфиналната фаза на Чаланджъра в Сарасота, но за съжаление, контузия го принуди да се откаже от битката за място на полуфиналите. Тръгвайки от квалификациите, българинът записа четири поредни победи в турнира, едната от които над бившия член на топ 40 на световната ранглиста - Райън Харисън, за да попадне сред осемтимата най-добри тенисисти в Сарасота.

През днешния ден той се изправи срещу Даниел Елаи Халан Риверос, който в момента се намира на 128-ата позиция в класацията на АТР, ала още от началните минути на двубоя се забелязваха признаци на физически проблеми у родния ни представител, който още преди първата почивка в срещата взе решение да сложи преждевременен край на срещата след само 8 минути престой на корта и краен резултат 2:0 в полза на колум/ийския тенисист. Въпреки това обаче за третата ни ракета предстои значителен скок от близо 60 места при предстоящото обновяване на световната ранглиста в понеленик.

След само 8 минути игра: Контузия спря Андреев по пътя към 1/2-финалите в Сарасота Мирела Николова