Стефанос Циципас спечели младежкия "Мастърс" в Милано

от в 00:26 на 11.11.2018

Гръцкият младок Стефанос Циципас успя да спечели младежкия "Мастърс" турнир в Милано, след като победи на финала Алекс Де Минор след 2:4, 4:1, 4:3(3), 4:3(3).

Срещата между двамата приключи за час и 45 минути, а Циципас за четвърти път от четири мача успя да победи този противник.

По този начин играчът, който спечели годишната награда на ATP за най-голямо развитие стигна до крайния триумф в турнира.

В първия сет Де Минор проби в петия гейм и си взе подаването, за да спечели частта. Вторият сет започна обаче отлично за Циципас и той проби във втория гейм, а след това успя да си вземе всичките подавания до края на сета, за да изравни резултата.

В третия сет пробиви нямаше и всичко се реши след тайбрек в който Циципас стигна до два минипробива. В четвъртия сет отново нямаше пробиви и отново всичко се реши в тайбрека.

Третото място в турнира бе спечелено от Андрей Рубльов, който победи Хауме Мунар след 1:4, 4:3(4), 2:4, 4:2, 4:3(3).