Свитолина с изразителна победа, класира се за четвъртфиналите в Монтерей

от в 08:09 на 06.03.2020
Димитър Беловски

След няколко слаби резултата Свитолина отново се класира за четвъртфиналите на турнир. Поставената под №1 украинка победи квалификантката Олга Говорцова след 6:3, 6:4 и по този начин вече е на четвъртфиналите на турнира в Монтерей.

Световната №142 Говорцова проби за 0:1, но Свитолина върна пробива при 2:2, а след това постигна и нов при 5:3, за да спечели лесно първата част.

Във вторият сет Свитолина реализира четвъртата си точка за пробив, за да пробие при 3:2, а след това реализира и нов пробив за 5:2. Говорцова обаче направи рибрейк и намали резултата до 5:3. В деветия гейм украинката имаше точка за пробив, а с това и мачбол, но не успя да го реализира и беларускинята спечели гейма си. Свитолина на свой ред сервира и успя да спечели двубоя след 6:4 гейма.

В следващият кръг Свитолина ще срещне страхотно представящата се Лейла Ани Фернандес, която отстрани поставената под №5 Слоун Стивънс 6:7(4), 6:3, 6:3.

Свитолина с изразителна победа, класира се за четвъртфиналите в Монтерей Димитър Беловски