Свитолина се справи и със Сакари, и вече е на 1/8-финал на Уимбълдън

от в 15:42 на 05.07.2019
Теодор Кафеджиев

Елина Свитолина успя да спечели трудния тест срещу гъркинята Мария Сакари след 6:3, 6:7(1), 6:2 и така се класира за 1/8-финалите на Уимбълдън.

Доста изненадващо преди мача букмейкърите дадоха предимство на гръцката тенисистка, но все пак украинката успя да ги опровергае.

В първия сет Сакари започна отлично и след пробив в четвъртия гейм поведе с 3:1, но последваха пет поредни гейма за украинката, три от които след пробиви, за да може тя да спечели частта и да поведе в резултата.

Вторият сет започна фантастично за Мария и тя дръпна с 3:0 след два пробива, но Свитолина ги върна и в дванадесетия гейм изпусна мачбол при сервис на своята опонентка. В крайна сметка се стигна до тайбрек в който гръцката тенисистка победи след 7:1 точки.

В третия сет обаче Свитолина бе безкомпромисна и след пробиви в третия и седмия гейм стигна до победата. Следващата и противничка е Даниел Колинс или Петра Мартич.

Дай своите прогнози за мачовете на Уимбълдън и спечели вълнуваща тенис почивка

Свитолина се справи и със Сакари, и вече е на 1/8-финал на Уимбълдън Теодор Кафеджиев
елина свитолина | мария сакари | открито първенство на великобритания | тенис | тенис бг | тенис новини | уимбълдън