Свитолина се справи с китайка и продължава напред на US Open

от в 21:45 на 31.08.2018

Елина Свитолина се класира за 1/8-финалната фаза на US Open, след като преодоля китайката Киан Ван след 6:4, 6:4 за 1 час и 10 минути игра.

Първият сет започна равностойно, но все пак Свитолина първа достигна до пробив в четвъртия гейм. Нейната противничка успя да го върне в седмия тилданов гейм, но украинката проби решително в заключителния гейм на частта и така поведе в сетовете.

Във втория сет Ван проби още на старта, но загуби аванса си от пробив в шестия гейм. Свитолина достигна до нов пробив за 5:3 и сервираше за мача, но бе пробита. Все пак обаче тя проби решително в заключителния гейм и спечели срещата.

Това бе трета среща между двете и трета победа за Свитолина. В спор за място на 1/4-финалите тя ще срещне латвийката Анастасия Севастова, която от своя страна се справи с Екатерина Макарова в трисетов мач.