Терзийска достигна полуфиналите в Нигерия

от в 15:22 на 11.10.2018

Джулия Терзийска се класира за полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Лагос (Нигерия) с награден фонд 25 хиляди долара. Осмата в схемата Терзийска спечели срещу квалификантката Сузане Челик (Швеция) с 3:6, 7:6(3), 6:1 за малко повече от два част игра.

Българката загуби първия сет, но взе втория след тайбрек и изравни резултата. В третата част Терзийска доминираше, спечели шест поредни гейма и стигна до крайния успех. С победата 22-годишната софиянка заработи 18 точки за световната ранглиста и 1144 долара. По-късно днес българката ще играе на полуфиналите на двойки.

Поставените под номер 2 Терзийска и Розали ван дер Хук (Холандия) излизат срещу третите в схемата Естел Касино (Франция) и Мария Хосе Портийо Рамирес (Мексико).