Тийм оцеля в Рио, обърна и победи трудно испанец и е на четвъртфинал

от в 07:16 на 21.02.2020

Доминик Тийм стигна до нова трисетова победа на турнира  Рио Де Жанейро, след като надделя над испанеца Хауме Мунар след 6:7(5), 6:3, 6:4 за 2 часа и 43 минути игра.

Очакванията преди мача бяха за лесен успех в полза на австрийския тенисист, но вместо това той трябваше да се помъчи доста, за да стигне до победата.

Така поставеният като първи в основната схема вече е на 1/4-финал и е все по-близо до първия си трофей за сезона.

В първия сет пробиви нямаше и всичко се реши след тайбрек в който испанецът бе по-съобразителен и в крайна сметка го спечели, но след това неговият опонент се окопити и стигна до успеха.

Във втория сет Мунар проби във втория гейм и взе солиден аванс, но Тийм върна веднага пробива и в петия гейм стигна до пробив преднина. С пробив в деветия гейм взе убедително частта и прати мача в трети сет.

В него Доминик проби в шестия гейм, но Хауме върна веднага пробива. След това обаче австриецът проби решително в последния десети гейм и така взе мача.

В спор за място на финалите той ще се изправи срещу Джанлука Магер.

Тийм оцеля в Рио, обърна и победи трудно испанец и е на четвъртфинал Калоян Пламенов