Тийм се изпоти срещу Куевас в Буенос Айрес, но вече е на крачка от финала

от в 07:04 на 16.02.2019

Доминик Тийм крачи уверено към защитата на титлата си в Буенос Айрес, след като спечели трудния мач срещу Пабло Куевас с 4:6, 6:4, 6:3.

По този начин австриецът се класира за 1/2-финалите на турнира и там ще срещне друг клей специалист в лицето на Диего Шварцман срещу когото при всички положения няма да му бъде никак лесно.

Както се и очакваше уругваецът изпоти един от топ тенисистите в тура. Куевас проби в третия гейм на първия сет и успя да си спечели всяко едно от подаванията като дори не даде на своя противник да стигне до точки за пробив.

Вторият сет започна отлично за Тийм и след пробив във втория гейм той дръпна напред в резултата. В деветия гейм обаче Куевас върна пробива, но в десетия Доминатора проби решително и прати мача в трети сет.

В третия сет всичко бе решено от един единствен пробив във втория гейм, който австриецът и действащ шампион в турнира успя да задържи до самия край.

Тийм се изпоти срещу Куевас в Буенос Айрес, но вече е на крачка от финала Калоян Пламенов