Томова е четвъртфиналистка в Китай

от в 13:07 на 18.10.2018

Виктория Томова се класира да четвъртфиналите на турнира в Сучжоу (Китай) с награден фонд от 100 хиляди долара. Първата ракета на България победи с 6:3, 6:7(4), 6:3 Кейти Суон от Великобритания, която е №165 в света. Срещата продължи 2 часа и 30 минути.

В първия сет Вики постигна два пробива и спечели с 6:3 за 38 минути. Във втората част двете тенисистки си размениха по четири пробива за да се стигне до тайбрек. В него британката спечели четири поредни точки от 3:4 до 7:4 за да изравни сетовете. В третата решителна част Томова спечели пет поредни гейма от 1:3 до 6:3.

С този успех Томова заработи 25 точки за световната ранглиста. На четвъртфиналите Виктория срещу четвъртата поставена 22-годишна британка Кейти Болтър, която е № 96 в света.