Томова продължава напред във Франция след трудна победа!

от в 14:10 на 17.09.2020
Димитър Беловски

Ракета №1 на България Виктория Томова записа трудна победа над чилийката Даниела Сегуел на турнира в Кан сюр Мер, Франция. Надпреварата е с общ награден фонд от 80 000 долара.

Вики победи Сегуел след обрат – 6:7(1), 6:2, 6:4 и по този начин се класира за четвъртфиналите на силната надпревара.

Томова започна много силно двубоя и проби за 2:1. Сегуел обаче върна пробива при 4:4, а малко по-късно сета влезе в тайбрек, в който за съжаление, Вики взе само една точка.

В сет №2 Вики бе по-добрата тенисистка и направи два поредни пробива, с което резултата стана 4:0. Сегуел успя да направи рибрейк, с което върна единия пробив за 4:1. Българката обаче реализира още един пробив за 6:2, с което вкара мача в трети сет.

В последната част отново Вики проби първа за 4:2. За съжаление, чилийката веднага съумя да върне пробива и резултата стана 4:3. Томова изигра прекрасен гейм и проби на нула за 5:3 и си спечели правото да сервира за двубоя. Тенисистката от Чили съумя да остане в мача, като проби за 5:4. Българката обаче показа невероятен характер и с нов пробив за 6:4 спечели срещата.

На четвъртфиналите Томова ще играе срещу Дария Гаврилова или Клара Бурел.