Циципас донесе почетен успех на Гърция в ATP Cup след отказване на Басилашвили

от в 11:18 на 05.01.2022

През днешния ден отборите от група D изиграха и последните си срещи от тазгодишното издание на ATP Cup. Съставът на Гърция нямаше никакви шансове за продължаване напред към полуфиналите, след като "елините" претърпяха две поражение в мачовете си срещу Полша и Аржентина. Стефанос Циципас и неговите сънародници обаче зарадваха привържениците си в Сидни с почетна победа, надделявайки над аутсайдера в групата - Грузия.

Михаил Перволаракис демонстрира добър тенис в хода на турнира, но по-голямата класа на неговите съперници до момента си казваше думата. Днес обаче световният №399 се поздрави с дебютен успех, за да изведе Гърция напред в резултата. Перволаракис се справи в последователни сетове с Александре Метревели - 6:3 6:2. Срещата бе равностойна в по-голямата си част, но гъркът бе този, който умело материализираше шансовете си и заслужено надделя над днешния си съперник.

В мача между първите ракети на двете страни Стефанос Циципас най-после постигна първата си победа за сезона макар тя да дойде след отказване на Николоз Басилашвили. Двамата престояха само 36 минути на корта в Qudos Bank Arena, преди най-добрият грузинец да преустанови участието си в срещата поради контузия. Така с една победа и две загуби гърците завършват на трето място в своята група.

Циципас донесе почетен успех на Гърция в ATP Cup след отказване на Басилашвили Владислав Риждов
atp cup | atp cup 2022 | атп къп | гърция-грузия | михаил перволаракис | николоз басилашвили | Обзори | стефанос циципас