от в 17:18 на 22.02.2020

Стефанос Циципас се класира за финала на турнира в Марсилия след победа над Александър Бублик след 7:5, 6:3 за час и девет минути игра.

По този начин гръцкият тенисист е само на една победа от защита на титлата си, която спечели през миналата година в същия турнир.

Той ще се изправи в спор за трофея срещу победителя от другия 1/2-финален сблъсък между Жил Симон и Феликс Оже-Алиасим.

В първия сет Цици проби своя опонент в шестия гейм, но Бублик върна пробива в деветия. Все пак обаче Стефанос стигна до още един решителен пробив в последния гейм и така спечели сета на откриването.

Във втория сет всичко пък се реши след пробив в четвъртия гейм и след това двамата си спечелиха подаванията.

Циципас видя сметката и на Бублик, вече е само на победа от нова титла в Марсилия Калоян Пламенов