Убедителен Фриц изхвърли 5-ия поставен Беретини от Индиън Уелс

от в 22:53 на 12.10.2021
Тея Кръстева

Световният номер 39 Тейлър Фриз записа двусетов успех с 6:4 6:3 над италианеца Матео Беретини, класирайки се за осминафиналите на Мастърс турнира Индиън Уелс, където го очаква сблъсък срещу световния номер 14 и шампион от София Оупън Яник Синер. Това бе първа победа за американеца над представител на Топ 10 от 2019-а насам.

Откриващият сет бе изпълнен от редица обрати и интригуващи моменти, като в крайна сметка късметът се оказа на страната на 23-годишния американец. Фриц стартира срещата повече от убедително, повеждайки с внушителното 5:1 след два поредни реализири пробива. Тогава световният номер 7 Беретини демонстрира класата си, връщайки и двата брейка за 4:5, и когато по всичко личеше, че италианецът е набрал достатъчно скорост за постигане на пълен обрат, ръката му трепна и той загуби подаването си на нула, с което и загуби частта - 6:4.

И във втория сет Фриц умело се възползваше от началния си удар, който безпроблемно предпазваше неговите сервис геймове, и не след дълго американецът отново бе повел с категоричното 4:1. Нещо повече - по-ниско ранкираният състезател достигна до цели 4 мач бола при 5:2 и сервис гейм за Беретини, само че италианецът запази самообладание и излезе от критичната ситуация. Силите му олбаче стигнаха дотук и след час и 21 минути игра световният номер 7 Матео Беретини напусна надпреварата в Индиън Уелс.