Вавринка изхвърли Медведев след петсетов трилър

от в 09:41 на 27.01.2020
Димитър Беловски

Стан Вавринка поднесе още една изненада на Australian Open. Швейцарецът, който е №15 в световната ранглиста успя да победи световния №4 Данил Медведев след ожесточена битка, която приключи в пет сета – 6:2, 2:6, 4:6, 7:6(2), 6:2 за над три часа игра.

Вавринка започна по-добре двубоя и след два пробива за 3:1 и 6:2 спечели първия сет.

Във втория сет силите се обърнаха и руснакът направи два пробива при 2:1 и 4:1, след което лесно спечели.

Третия сет бе по-оспорван, като двамата тенисисти печелиха подаванията си, а Медведев достигна до пробив в ключовия седми гейм, което му помогна да затвори частта и така поведе с 1:2 сета.

Четвъртият сет бе още по-оспорван от третия и двамата тенисисти не можаха да се пробият и следователно се стигна до тайбрек, в който Вавринка надделя и интригата двубоя стана пълна, след като швейцарецът изравни сетовете.

В петият сет руснакът намали темпото и 15-ият в света проби на нула още в първия гейм. Нов пробив за Вавринка в седмия гейм означавеше, че ще сервира за спечелването на мача. Швейцарецът се справи усрешно и вдигна победоносно ръце.

В следващият кръг Вавринка ще се изправи срещу Андрей Рубльов или Алекснандър Зверев.