Вавринка изненада Нишикори и ще спори с Монфис на финала в Ротердам

от в 23:15 на 16.02.2019

Стан Вавринка изненада неприятно Кей Нишикори на 1/2-финалите в ATP 500 турнира в Ротердам след 6:2, 4:6, 6:4 за 2 часа и 16 минути игра и се класира за финалния мач в който ще се изправи срещу французина Гаел Монфис.

Преди срещата швейцарецът бе в ролята на аутсайдер срещу японеца, но все пак показа характер и стигна до успеха. В първия сет Стан проби на два пъти и дръпна с 4:0 гейма аванс в резултата, но Нишикори върна един от пробивите в петия гейм и след това си взе подаването.

В осмия гейм обаче ветеранът проби отново и така затвори сета в своя полза.

Вторият сет започна по подобен начин за японеца и той дръпна с 4:0 гейма след два пробива, а до края на частта силите на Стан стигнаха само за връщане на един от тях. В третия решителен сет всичко се реши след един единствен пробив в последния 10-и гейм.

До момента Вавринка има един спечелен финал в този турнир и той датира от 2015 година. Това е неговият втори финал в Ротердам. Двамата с Монфис имат пет срещи помежду си, като швейцарецът има на сметката си три победи.

Вавринка изненада Нишикори и ще спори с Монфис на финала в Ротердам Калоян Пламенов