Виктория Томова записа седма поредна победа

от в 18:09 на 25.07.2019
Мария Петрова

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове в чешката столица Прага с награден фонд 60 хиляди долара.

Първата ракета на България победи с 6:4, 6:4 чешката квалификантка Барбора Миклова за близо два часа игра. Томова отстъпваше с 2:4 в първия сет, но след това спечели четири гейма за 6:4. Във втората част Вики направи решителен пробив за 5:4 и след това затвори мача на собствен сервис.

Така софиянката е в серия от седем поредни победи, след като през миналата седмица спечели най-значимата титла в кариерата си на надпреварата на клей с награден фонд 80 хиляди долара в Биариц (Франция).

С успеха днес българката заработи 15 точки за световната ранглиста, в която заема 178-ото място.

За място на полуфиналите тя ще играе срещу петата поставена холандка Ришел Хогенкамп, която е номер 165 в света. Томова загуби с 4:6, 2:6 от Хогенкамп в първия кръг на квалификациите на Уимбълдън.