Време за нови герои: Терзиев спря Донски и е на първи 1/4-финал в кариерата си!

от в 12:38 на 15.10.2021

Симеон Терзиев поднесе една от изненадите на ITF надпреварата в Созопол, отстранявайки петия в схемата Александър Донски с резултат 6:4 6:4, за да се класира за първия си четвъртфинал на турнир от такава категория. Младият българин игра на високо ниво през целия ход на срещата, като началният удар се оказа ключов за вчерашния му успех.

Двубоят изненадващо стартира по-добре за Терзиев, който взе откриващото подаване на Донски и затвърди уверено за 3:0. Държавният шампион за мъже успяваше да запази преднината си, въпреки натиска от своя съперник. Все пак фаворитът в срещата съумя да навакса изоставането си и изравни за 4:4. За съжаление обаче Донски бе неубедителен от линията за сервис, което доведе до това да инкасира нов брейк, с който Терзиев откри сметката си в общия резултат и се доближи максимално до победата. През втората част Донски премина към обичайния си ритъм и успяваше да окаже съпротива на Терзиев. Световният номер 612 дори си изгради аванс от пробив, повеждайки с 4:3. От този момент обаче в представянето на Донски се появи нов спад и инициативата се прехвърли на страната на Терзиев. Родният ни представител остана концентриран и не даде нито гейм повече на опонента си, поздравявайки се с крайната победа.

Време за нови герои: Терзиев спря Донски и е на първи 1/4-финал в кариерата си! Владислав Риждов
александър донски | бг тенис | итф | итф турнир в созопол | обзор | Симеон Терзиев | тенис турнир в созопол