от в 17:33 на 08.05.2022

След неуспешните опити да премине квалификациите на Чалънджърите в Барлета и Сплит, през тази седмица Александър Лазаров се включи в пресявките на турнира в Шимкент. Българинът изтегли благоприятен жребий за първи кръг, където срещна световния номер 1034 Владислав Манафов, с чиято съпротива преодоля безпроблемно за 58 минути след 6:3 6:0. В сблъсък за класиране в основната схема софиянецът ще се изправи срещу индиеца Аржун Каде.

Нашенецът стартира отлично мача, като завоюва ранен пробив и на бърза ръка вече имаше преимущество в резултата. Лазаров разполагаше с брейкболи във всяко от следващите три подавания на украинеца, но съумя да оползотвори шанса си в деветия гейм, който представляваше своебразен сетбол, и заслужено записа откриващата част на сметката си.

Във втория сет българинът си спечели брейк още в началните минути, а впоследствие узакони безпрецедентната си доминация с още два пробива и закономерно се стигна до ,,геврек", който му гарантира крайния успех в срещата.

За по-малко от час: Безапелационен Лазаров започна с разгромна победа в Казахстан! Мартин Петков