Женският турнир в Маями ще има нова шампионка, германка детронира Стивънс

от в 07:29 на 25.03.2019

Женският турнир в Маями ще има нова шампионка, след като последната носителка на отличието Слоун Стивънс бе детронирана в третия кръг. Тя загуби много тежко от германката Татяна Мария, която стигна без проблеми до успеха след 6:3, 6:2 за час и половина игра.

Преди мача американката бе в ролята на абсолютна фаворитка, но в крайна сметка разочарова домакинската публика, която бе дошла да я гледа и подкрепя от трибуните.

Това бе трети мач между двете и първа победа за германската тенисистка. Интересното е, че Мария е доста непретенциозна противничка и е на 62-ото място в световната ранглиста, но въпреки това имаше страхотен ден.

В първия сет двете си размениха по пробив в средата на частта, а след това германката проби за 5:3 и си затвърди пробива, за да спечели сета.

Във втория сет имаше размяна на пробиви в първите два гейма. В третия гейм Татяна стигна до пробив аванс, а в седмия гейм проби отново. В 1/8-финалите тя ще се изправи срещу Маркета Вондрусова, която се справи с Елизе Мертенс.

Женският турнир в Маями ще има нова шампионка, германка детронира Стивънс Калоян Пламенов