Зверев обърна Фонини и си уреди мач срещу Джокович (видео)

от в 19:44 на 03.06.2019

Александър Зверев за втора поредна година и за втори път в кариерата си се класира за 1/4-финалите на "Ролан Гарос", след като победи Фабио Фонини с 3:6, 6:2, 6:2, 7:6(5) за 2 часа и 58 минути игра.

Така германецът демонстрира, че си връща добре познатата форма, тъй като преди турнира от "Големия шлем" триумфира на финала в Женева, а освен това изигра и добри мачове в настоящата надпревара.

В спор за място на 1/2-финалите той ще се изправи срещу Новак Джокович, срещу когото има 2 победи и 2 загуби в тура.

По време на мача срещу италианеца германският тенисист бе в губеща позиция, тъй като в първия сет двамата си размениха по пробив и той допусна след това да бъде пробит в осмия гейм, а след това неговият опонент си спечели подаването и частта.

Във втория сет обаче Саша проби в шестия и осмия гейм, а в третия с пробиви в четвъртия и осмия гейм обърна развоя на сетовете в своя полза. В последния сет всичко се реши след тайбрек, който се реши от един минипробив в шестата точка.