Зверев защити трофея си във Вашингтон след лесен финал срещу Де Минор

от в 22:56 на 05.08.2018

Александър Зверев защити трофея си от турнира във Вашингтон, след като на финала надделя над Алекс Де Минор след 6:2, 6:4.

Срещата между двамата продължи 1 час и 13 минути, а германецът завоюва своята 9-а титла в кариерата и 3-а за тази година.

Преди това германският тенисист спечели турнирите в Мадрид и Мюнхен от началото на годината.

От друга страна пък това бе втори ATP финал за Де Минор, след като той игра за трофея и на надпреварата в Сидни в началото на тази година.

В първия сет Саша проби набързо на два пъти - в първия и третия гейм, а след това си спечели всичките подавания до края на частта и дръпна със сет аванс в резултата.

Вторият сет започна отлично за германеца и той проби в третия гейм, а в седмия и деветия пропиля общо пет точки за пробив. При 5:4 обаче Саша си спечели подаването и затвори мача.

С триумфа си в този турнир и защитата на точките от миналата година Саша не е застрашен да загуби позиции в ранглистата.

Зверев защити трофея си във Вашингтон след лесен финал срещу Де Минор Калоян Пламенов