Звезден сблъсък между Азаренка и Квитова още във втория кръг в Санкт Петербург

от в 18:39 на 29.01.2019

Бившата лидерка в световната ранглиста на женския тенис Виктория Азаренка победи с 6:4, 6:1 рускинята Маргарита Гаспарян в среща от първия кръг на турнира в Санкт Петербург.

Представителката на Беларус изигра доста добър мач и успя да се справи със своята противничка точно за час и половина игра.

Първият сет бе изпъстрен с пробиви и двете си размениха по два пробива до 3:3, а след това Вика проби за 5:4 и си взе най-важното подаване, за да спечели сета на откриването.

Във втория сет Азаренка проби на два пъти в първия и третия гейм и дръпна с 3:0, но в четвъртия гейм Гаспарян върна един от пробивите. До края на частта Виктория стигна до още два пробива и така спечели убедително сета.

В следващия кръг тя ще срещне лидерката сред поставените в основната схема Петра Квитова, която почива в първия кръг. Последната е във феноменална форма и игра финал на Откритото първенство на Австралия, който обаче загуби.

Звезден сблъсък между Азаренка и Квитова още във втория кръг в Санкт Петербург Калоян Пламенов