Звездното дуо Федерер и Джокович допусна обрат на Laver Cup (видео)

от в 10:05 на 22.09.2018

Роджър Федерер и Новак Джокович загубиха в мача си на двойки на Laver Cup, след като бяха победени от Кевин Андерсън и Джак Сок, които стигнаха до успеха след 6:7(5), 6:3, 10:6.

Срещата продължи 1 час и 39 минути, а Маестрото и Джокера определено могат да съжаляват, че не се представиха по-добре, тъй като допуснаха да бъдат обърнати и в крайна сметка отстъпиха на своите противници.

Първият сет бе много равностоен и мина без нито един пробив, като в крайна сметка се стигна до тайбрек в който всичко се реши след минипробив за 6:5 точки в полза на Маестрото и Джокера, които след това си взеха точката на свой сервис.

Вторият сет бе решен от пробив в четвъртия гейм за южноафриканеца и американеца и в крайна сметка сетовете бях изравнени и се стигна до шампионски тайбрек.

В него Сок и Андерсън бяха перфектни при сервирането и след два минипробива стигнаха до крайния успех.

След този мач Отборът на света губи с 1:3 от Европа на демонстративния турнир.

Звездното дуо Федерер и Джокович допусна обрат на Laver Cup (видео) Калоян Пламенов