Български таланти със силни изяви на турнир в академията на Муратоглу (снимки)

Български таланти със силни изяви на турнир в академията на Муратоглу (снимки) Мария Петрова
от в 17:11 на 17.10.2018

През изминалата седмица българските тенисисти се представиха изключително силно на финалния световен турнир от веригата „Kinder+ Sport". Надпреварата се проведе между 10 и 14 октомври на кортовете на академията на Патрик Муратоглу в Ница. В състезанието участие взеха 10 родни тенисисти.

Иван Иванов (ТК "Испано") спечели титлата при момчетата до 10 годишна възраст. Ивайло Симеонов (TK "Кристи") стана вицешампион за момчета до 12 г. Ива Иванова (TK "Железничар 1996") и Яна Кирчева (TK "15:40") спечелиха бронзови медали при момичетата до 12 години.

Трето място при момичетата до 10 г. завоюва Силвия Стайкова (TK "Роза"), гр.Казанлък. Христиан Биджев (TK "Малееви") – момчета 12 г. и Николай Бунчев (TK "Бароко Спорт") – момчета 10 г. спечелиха първото място в утешителната надправера. Второ място в утешителната надпревара при момичетата до 12 г. спечели Ивона Савекова (TK "Пиронкови"). Калоян Шиков (TK "Ямбол 2005") – момчета до 10 г. и Елеонора Тонева (TK "15:40") – момичета до 10 г. завършиха на пето място.

На финалите участваха националните шампиони по проекта от България, Австрия, Германия, Унгария, Израел, Малта, Люксембург, Полша, Монако, Ирландия, Италия и Франция.

Треньори на родните таланти бяха Велиан Бакалов и Златка Петрова.