Габриел Донев спечели държавното първенство, ще играе на Sofia Open (снимки)

Габриел Донев спечели държавното първенство, ще играе на Sofia Open (снимки) Георги Христов
от в 16:43 на 24.01.2019

Габриел Донев спечели титлата от Държавното лично първенство по тенис на закрито. Във финалната среща Донев победи с 6:4, 6:4 Александър Лазаров за 1 час и 20 минути игра.

Това е първа титла за Габриел от Държавно първенство за мъже. През лятото на миналата година, Донев отстъпи във финала на първенството на открито от Лазаров.

Донев започна по-добре мача и след пробиви в третия и в седмия гейм поведе с 5:2. Лазаров върна единия брейк, но Донев не позволи обрат и затвори сета с 6:4.. Във втората част Габриел отново поведе с два пробива при 4:1, което се оказа решаващо за крайния успех.

Двамата финалисти получават „уайлд кард" за квалификациите на изключително силното четвърто издание на турнира от сериите АТР 250 – Sofia Open.