Григор отпразнува триумфа в Ню Йорк с българската си агитка (снимки и видео)

Григор отпразнува триумфа в Ню Йорк с българската си агитка (снимки и видео) Мария Петрова
от в 05:03 на 31.08.2019

Григор Димитров се класира за осминафиналите на последния за годината турнир от "Големия шлем" US Open, след като победи със 7:5, 7:6 (8), 6:2 Камил Майхжак (Полша).

Следващият съперник на Димитров ще бъде 20-годишният австралиец Алекс Де Минор, който по-рано елиминира Кей Нишикори с 3:1 сета. До момента Димитров и Де Минор не са се срещали никога.

Димитров измъкна първия сет след пробив в края, а през втората част първи проби и имаше аванс от 4:1 гейма. Майхжак обаче успя да изравни, след което вкара сета в тайбрек. Там , българинът успя да навакса пасив от 2:5 точки и се наложи с 10:8. В третия сет Димитров постигна два пробива и затвори мача за 2 часа и 20 минути.

След мача Гришо обърна внимание на българските си почитатели по трибуните.