Барти записа нова победа; Серина се справи с Мухова

от в 02:36 на 31.08.2019
Доскорошната номер едно Ашли Барти успя да се справи с гъркинята Мария Сакари след 7:5 6:3. Двубоят продължи близо един час и половина, а Ашли записа може би най-лесната си победа в надпреварата досега.

Решаващо за изхода на откриващия сет бяха многото грешки, които Мария допусна, както и не малкото асове от страна на Барти, като това изцяло наклони везните в полза на бившата номер едно. След като двете си размениха по пробив се стигна до 5:5, ала гъркинята не успя да удържи психически и отстъпи със 7:5.

Изображение

Началните минути на втората част не бяха лесни и за двете тенисистки, ала Барти не се повлия от емоциите, с което впоследствие успя да нанесе решаващи за мача два брейка и да си осигури още поне един мач в надпреварата.

В друга среща през деня Серина Уилямс успя да реализира сравнително лесна победа над световната номер 44 - Каролина Мухова, като американката се наложи след 6:3 6:2. Макар че не показа особено впечатляваща игра, по-младата от сестрите Уилямс контролираше прецизността в ударите си, с което се наложи над борбената си опонентка.

Напрежението започна от началото на сета. Младата чехкиня показа здрав дух, като след няколко поредни оспорвани гейма, довели до 3:3, Мухова ,,сведе глава", отстъпвайки с два пробива при резултат 3:6.

През последвалата част Каролина оказа повече съпротива, ала непредизвиканите грешки, които тя допусна, я дърпаха надолу. Мухова успя да върне ранния пробив, ала след допуснатия рибрейк Серина преустрои играта си и набързо затвори мача. Така Уилямс се класира за четвърти кръг на турнира, където ще се изправи срещу хърватката Петра Мартич.