Беретини аут от АО още във втори кръг. Чилич с петсетова победа над Пер

от в 12:25 на 22.01.2020
Ради Тодоров
Италианецът Матео Беретини, поставен под номер 8 в основната схема на Australian Open, напуска Мелбърн още във втори кръг, след като допусна загуба от американеца Тенис Сандгрен с резултат 6:7 4:6 6:4 6:2 5:7. Намиращият се на незавидното стотно място в световната ранглиста Тенис Сандген не се поддаде на напрежението, след като неговия съперник съумя да навакса пасив от 2:0 сета и в крайна сметка спечели решителния пети сет. Резултат с изображение за sandgren vs berrettini

Първия сет премина без пробиви, като в тайбрека двамата бяха много развностойни. Все пак при 7:7 точки нервите на Беретини не издържаха и той предаде първия сет на съперника си. Във втория сет един пробив се оказа достатъчен за Сандгрен, който затвори втората част с 6:4.

В третия сет обаче Беретини започна да намира играта си, като съумя в самия край на сета да направи решителен пробив, което му позволи да затвори частта с резултат 6:4. Четвъртият сет бе сравнително лесно спечелен от Беретини, който не допусна да бъде пробит, а на свой ред реализира 2 пробива. Така мачът влезе в решителен пети сет, който бе решен от само един пробив в полза на аутсайдера в срещата. Сандгрен завърши срещата с по-висок процент на вкаран първи сервис, а в същото време допусна и много по-малко непредизвикани грешки, което се оказа решаващо за изхода от двубоя.

39-тият в ранглистата хърватин Марин Чилич на свой ред за пореден път доказа, че притежава психика на боец, като в изключително интригуващ мач, продължил почти 4 часа, се справи с представителя на Франция Беноа Пер. Петсетовият трилър, завършил при резултат 2:6 7:6 6:3 1:6 6:7 в полза на хърватина, беше изпълнен с красиви отигравания и от двамата състезатели, които поднесоха истинско зрелище за зрителите. Чилич все пак убедително се наложи в решителния дълъг тайбрек в петия сет с 10:3 точки. Чилич очаква в трети кръг победителя от срещата между Роберто Баутиста-Агут и Майкъл Мо, докато Тенис Сандгрен ще премери сили в трети кръг със силно сервиращия американец Сам Куери.

Беретини аут от АО още във втори кръг. Чилич с петсетова победа над Пер Ради Тодоров