Осака - Азаренка е финалът в Синсинати

от в 21:17 на 28.08.2020
Максим Енчев
Очертава се много интересен финал на тазгодишния W&S Open. Една срещу друга ще се изправят Наоми Осака и Виктория Азаренка за четвърти път.

осака

Наоми отстрани в два сета Елизе Мертенс след 6:2 7:6(5). През първия сет Осака поведе с 5:1 и след като Мертенс успя да върне единия пробив, японката на свой ред отново успя да реализира брейк, за да затвори откриващата част в своя полза.

Във втория сет при 4:4 на сервис на Наоми двете изиграха гейм, продължил повече от десет минути, който бе спечелен все пак от бившата номер едно. В крайна сметка се стигна до тайбрек, в който японката показа стабилна игра и си спести по-нататъшни затруднения в тази среща.

осака

Виктория Азаренка пък направи обрат срещу осмата поставена Йохана Конта след 4:6 6:4 6:1. Британската тенисистка досега не беше губила подаването си в турнира, но днес срещу Азаренка нейният начален удар не спореше толкова, колкото в предишните ѝ мачове. Азаренка, от друга страна, беше много стабилна от сервис, както и от дъното на корта, а точно стабилността в различните елементи от играта помогнаха на представителката на Беларус в решителните моменти на двубоя.

Осака и Азаренка ще изиграят своя четвърти мач една срещу друга, като Осака води с 2:1 победи в преките двубои помежду им.