След два трисетови сблъсъка Хърватия надделя над Австрия

от в 15:31 на 04.01.2020
След доста напрегнати двубои Хърватия надделя над Австрия в група E на ATP Cup. Благодарение на две победи на сингъл на Марин Чилич и Борна Чорич двойковият мач беше без значение за крайния резултат на тази среща.

В откриващия двубой между двата тима един срещу друг се изправиха Денис Новак и бившият номер три - Марин Чилич. Въпреки че се бори до последно, силите на Новак не бяха достатъчни и той отстъпи след трисетов сблъсък - 6:7(4) 6:4 6:4. Срещата продължи почти два часа и половина, но благодарение на безупречния си начален удар и здравата си психика, Марин успя да измъкне двубоя в полза на своя отбор и така Хърватия поведоха с 1:0 на Австрия.

Независимо че загуби втория сет, Борна Чорич успя да се справи с Доминик Тийм и така донесе победа на своя тим в група E. Хърватинът срещна доста трудности, но все пак се наложи със 7:6(4) 2:6 6:3.

Двубоят започна трудно за Доминик, който набързо изостана с 0:2, но все пак световният номер четири навлезна в ритъм и изравни резултата. Въпреки че отново допусна брейк, все пак австриецът вкара сета в решаващ дълъг гейм. Още от началото на тайбрека Чорич си осигури голямо предимство от 4:0 и почти безпроблемно затвори частта в своя полза, приближавайки отбора си към победата.

Все пак Тийм показа, че не случайно е в топ 5 на световтата ранглиста. Австриецът не остави никакви шансове на своя опонент и след едва 33 минути сложи край на втората част с 6:2 в своя полза. Така се стигна до трети сет, в който щеше да се реши важността на двойковия мач.

В него двамата бяха много равностойни и макар че показа здрави нерви, спасявайки четири брейкбола, впоследствие Тийм допусна пробив в четвъртия гейм и така изостана с 2:5. Независимо че всичко изглеждаше изгубено, Доминик се бори до последно, но не съумя да реализира нито една от осемте си възможности за връщане на пробива и в крайна сметка отстъпи в този двубой.