11 поредни гейма и сет на 0: Блестящ Музети разгроми 2-кратен клей финалист на старта в Париж

от в 18:40 на 25.05.2025
Елеонора Александрова

Лоренцо Музети започна по мечтан начин участието си на Ролан Гарос. Световният номер 8 се радва на най-силния си сезон в кариерата, достигайки поне до полуфиналите във всеки един от трите клей Мастърса и в резултат на това заслужено дебютира в топ 10 в световната ранглиста.

Италианецът попадна в по-лесната половина на състезанието и изглежда готов да достигне поне до финалната четворка и в Париж, записвайки убедителен успех над квалификанта Яник Ханфман - 7:5 6:2 6:0 за 2 часа и 9 минути игрово време.

Във втория кръг нещата също изглеждат много добре за Музети, който ще премери сили с един измежду "щастливия губещ" Даниел Галан или играещия с "уайлдкард" представител на домакините - Валентин Ройе.

Ханфман се погрижи да наблюдаваме много оспорван първи сет и впечатляваше с отлично сервиране и перфектна игра в близост до мрежата. Квалификантът поведе с 5:4 и беше на две точки от спчелването на сета, но оттам насетне наблюдавахме същинско шоу с марката "Лоренцо Музети".

Големият фаворит измъкна първата част с пробив в последния възможен момент и оттам насетне нижеше бекхенд уинъри по правата с познатата лекота и не спираше да разминаваше своя опонент, слагайки точка на спора със серия от 11 поредни гейма.


Форум - Дискусия на живо

Оцени тази статия:
11 поредни гейма и сет на 0: Блестящ Музети разгроми 2-кратен клей финалист на старта в Париж Елеонора Александрова
Теми:  
atp | лоренцо музети | Обзори | ролан гарос | яник ханфман

Коментари





Следвайте ни в Facebook