от в 11:36 на 16.08.2024

15-годишният Иван Иванов е полуфиналист на фючърса в София! Най-младият участник в турнира никога досега не беше печелил професионален мач в основната схема на турнир при мъжете, но прави същински фурор на клей кортовете на тенис клуб "Диана".

Вчера възпитаникът на академията на Рафаел Надал хвърли същинска бомба, отстранявайки втория поставен Артур Геа (световен номер 354), а днес той затвърди страхотните оставени впечатление, постигайки трети пореден успех.

Тийнейджърът преодоля съпротивата на турчина Гьокберк Саръташ с 6:2 7:5 за 1 час и 48 минути игрово време (световен номер 1317) и вече си заслужи 4 точки за световната ранглиста, а утре в спор за място във финала ще играе срещу един измежду четвъртия поставен Мариано Тамаро и друг от българските представители - Антъни Генов.

Първият сет протече по най-добрия възможен сценарий за Иванов, който реализира брейк още в първото подаване на турчина и само веднъж загуби повече от една точка на собствен сервис. Иван държеше инициативата с далеч по-мощните си удари и атакуваше твърде мекия начален удар на 21-годишния тенисист, което му позволи да спечели откриващата част с направата на още един пробив.

Вторият сет предложи далеч по-голяма битка и Саръташ на два пъти повеждаше с пробив, но биваше неизменно застиган в резултата и нашият сънародник излезе напред в геймовете за 6:5, след което отново отмъкна подаването на далеч по-опитния си съперник и постигна нова впечатляваща победа.

15-годишен полуфиналист: Иванов не спира да изумява с представянето си на турнира в София! Калоян Соколов